';

Azik TV

Azik TV

Azik szkoła instruktorów

Azik szkoła instruktorów

TRX & Kettlebell

Recommend
  • Facebook
Share
Tagged in

TRX & KETTLEBELL

TRX to przyrząd, który zrewolucjonizował amerykański rynek i został okrzyknięty najlepszym sprzętem do treningów w roku 2010 przez miesięcznik Men's Health.
Jest to zestaw regulowanych pasków w kształcie litery Y, które zostaja podwieszone do sufitu sali. Trening w zawieszeniu to metoda wysiłkowa, gdzie wykorzystuje się obciążenie własnego ciała.
Ćwicząc w pozycji podwieszonej budujemy siłę mięśni, kształtujemy koordynację nerwowo- mięśniową, pracujemy nad stabilnością ciała.
Ogromną zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest możliwość szerokiego wykorzystania ćwiczeń wielostawowych, czyli takich, w których podczas wykonywanych ruchów pracuje całe nasze ciało.
Twórcą tej metody jest amerykański komandos Randy Hetrick. Wpadł on na pomysł mobilnego urządzenia, które miało pomagać żołnierzom przebywającym w trudnych warunkach (prowizorycznych bazach wojskowych, łodziach podwodnych czy okrętach) w utrzymaniu dobrej formy. Urządzenie musiało być niewielkie, lekkie i dawać możliwość kompleksowego treningu całego ciała.
Ta forma zajęć to połączenie treningu na taśmach TRX  z użyciem innowacyjnego przyrządu do ćwiczeń - KETTLEBELL - o niecentralnie położonym środku ciężkości, przez co mobilizowana jest duża ilość mięśni jednocześnie. Trening skutecznie kształtuje sylwetkę oraz pomaga zredukować tkankę tłuszczową, jest także doskonałą drogą do budowania siły funkcjonalnej, tak przydanej w codziennym życiu. Systematyczne uczęszczanie rozwija również koordynację ruchową oraz zwiększa elastyczność mięśni. Sprzyja poprawie ogólnej sprawności, wydolności oraz siły organizmu.
Zobacz grafik