';

Azik TV

Azik TV

Azik szkoła instruktorów

Azik szkoła instruktorów

Pilates

Recommend
  • Facebook
Share
Tagged in

Pilates

PILATES – Jest metodą mającą na celu przywrócenie równowagi napięcia mięśniowego w ciele. Jest treningiem "dobrego samopoczucia". Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je postrzegamy i w jaki sposób ono pracuje. Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne, dlatego całe ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, a figura staje się smukła . Ćwiczenia wykonywane bez stresu i trudności wspierane dźwiękami spokojnej muzyki. Do lekcji Pilatesa można zastosować również przybory: małe piłki, duże piłki, poduszki balnced pad – stanowią one dodatkowo niestabilne podłoże, które przyczynia się do jeszcze lepszego czucia własnego ciała, doskonalą precyzję ruchu i poprawiają równowagę Fizjoterapeuci określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Zajęcia dla wszystkich.
PILATES Classic I - poziom dla początkujących; PILATES mix II - średniozaawansowany z przyrządami;
Bardzo prosimy aby na te zajęcia przychodzić w skarpetkach z antypoślizgiem lub w wygodnym, miękkim obuwiu z gumową podeszwą  typu baletki (dostępne w recepcji klubu).

Pilates dla kręgosłupa

Pilates dla kręgosłupa to trening mięśni głębokich; ćwiczenia Pilatesa ukierunkowane są na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych oraz mięśni dna miednicy. Celem zajęć jest: zmniejszanie napięć i przykurczów mięśniowych, usprawnianie stawów kręgosłupa; stabilizacja kręgosłupa i przywracanie prawidłowej postawy, przywracanie równowagi nerwowo- mięśniowej.
Zobacz grafik