';

Azik TV

Azik TV

Azik szkoła instruktorów

Azik szkoła instruktorów

Joga

Recommend
  • Facebook
Share
Tagged in

JOGA

Zajmuje się rozwojem człowieka zarówno w sensie fizycznym, psychicznym, jak i duchowym. Pozwala zintegrować myślenie, emocje i działanie, prowadzi do osiągnięcia równowagi i harmonii, zatem jest doskonałą metodą pracy, nie tylko z ciałem. Buduje piękną sylwetkę, poprawia stan zdrowia, działa również kojąco na nerwy, wycisza umysł. Systematyczne ćwiczenia mają działanie profilaktyczne na większość chorób. Dodają energii i siły działaniom w codziennym życiu. Zajęcia dla wszystkich

Hatha-joga


Jest jedną z najbardziej znanych na Zachodzie tradycji indyjskiej jogi. Bazuje głównie na pozycjach ciała zwanych asana , sześciu procesach oczyszczających krija oraz na kontroli oddechu pranajama. Hatha-joga różni się od klasycznej jogi mniejszym naciskiem na metafizykę , większym na praktyki ezoteryczne i praktyki fizyczne.

JOGA ART


Głównym priorytetem treningu jest spojrzenie na człowieka jako na funkcjonalną jednostkę. Joga ART zawiera elementy YOGI, fizjoterapii, Japońskiej DO IN, nowo powstałych pozycji oraz klasycznych technik oddechu, tworząc synergię treningu fizycznego i odpoczynku umysłowego. Ostatecznym celem treningu jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania ciała człowieka jako całości poprzez siłę funkcjonalną i trening stabilizujący system ruchowy człowieka.
Wszystkie ćwiczenia i pozycje trenują różne mięśnie ciała jednocześnie. Wiele pozycji w Joga ART wymaga zaawansowania technik równowagi. Dlatego uwaga treningu koncentruje się na centrum ciała. Korzyścią jest świadomość trenującego, skoncentrowanie jej na własnym ciele oraz niemożliwość jej zakłócenia przez otocznie. W rezultacie oddech pracuje prawidłowo, a więc dotlenienie mózgu i mięśni ciała znacznie wzrasta.
Możliwość doboru ćwiczeń oraz skoordynowane ćwiczenia i pozycje eliminują nieprawidłowe nawyki ruchowe ciała i stopniowo wpływają pozytywnie na postawę ciała. Dzięki technikom oddechu i koncentracji, każde z ćwiczeń jest wykonywane świadomie w wolnym tempie, stąd ciało doświadcza dostatecznej ilości czasu, by przeciwstawić się negatywnie obciążającym ciało lub zbyt szybkim, nieświadomie wykonywanym ruchom, a tym samym pozbywa się i eliminuje dawne, nieprawidłowe nawyki ruchowe.

Joga dynamiczna


Doskonała na rozpoczęcie dnia. Dynamiczne tempo zmian poszczególnych asan (pozycji statycznych), w rytmie oddechu sprawia przypływ energii na cały dzień – pobudza umysł i ciało.

Joga na Dobranoc


Pełny relaks na koniec dnia. Głęboki oddech, spokojny ruch pozwala na wyciszenie ciała i umysłu, fantastyczne odprężenie przed snem.
Zobacz grafik