';

Azik TV

Azik TV

Azik szkoła instruktorów

Azik szkoła instruktorów

Capoeira Kids 6 – 13 lat

Recommend
  • Facebook
Share
Tagged in

CAPOEIRA KIDS 6 - 13 LAT

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku
6 - 9 lat / 7 - 13 lat.
CAPOEIRA  to płynne połączenie sztuki walki z tańcem, akrobatyką oraz muzyką. Narodziła się w Brazylii w środowisku  afrykańskich niewolników, którzy poprzez specyficzny taniec kamuflowali sztukę walki.
Capoeira kids to trening, który wpływa na wzrost kontroli i świadomości własnego ciała, rozwój koordynacji ruchowej i poprawę kondycji.
Zajęcia Capoeira kids to doskonała zabawa, w której pojawiają się elementy śpiewu ,tańca oraz gry na oryginalnych brazylijskich instrumentach.
RODA DE CAPOEIRA została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO w 2014 r. Jest to forma ekspresji fizycznej, której celem jest praktyka Capoeiry. Uczestniczy tworzą krąg w którym "grają" Capoeirę, wykonując charakterystyczne ruchy dla tej sztuki walki, w międzyczasie inni "capoeiristas" intonują i śpiewają piosenki. Krąg capoeira pozwala również na wzajemne poszanowanie się wspólnot, grup i jednostek, sprzyja integracji społecznej i podtrzymuje pamięć o oporze przeciw zniewoleniu w przeszłości.
W Aziku zajęcia prowadzone są pod patronatem Capoeira Unicar Kraków, przez Agnieszkę Luber Fougetinho.
Poszczególne grupy wiekowe oraz godziny, w których odbywają się zajęcia dostępne są w zakładce "grafik" lub po kliknięciu w link:  Zobacz grafik
Raz w roku , na ogół w 1 weekend czerwca, dzieci maja możliwość przystąpienia do ogólnopolskiego egzaminu organizowanego przez Unicar Capoeira Polska. Egzamin jest okazją do zdobywania kolejnych kolorowych sznurków w systemie gradacji capoeira, które są odzwierciedleniem posiadanych umiejętności.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie doradzimy i odpowiemy na każde pytanie:

501 645 756, 12 659 90 33, azik@azik.pl


Zobacz grafik