';

Azik TV

Azik TV

Azik szkoła instruktorów

Azik szkoła instruktorów

TRX

Recommend
  • Facebook
Share
Tagged in

TRX

To przyrząd, który zrewolucjonizował amerykański rynek i został okrzyknięty najlepszym sprzętem do treningów w roku 2010 przez miesięcznik Men's Health.
Jest to zestaw regulowanych pasków w kształcie litery Y, które zostaja podwieszone do sufitu sali. Trening w zawieszeniu to metoda wysiłkowa, gdzie wykorzystuje się obciążenie własnego ciała.
Ćwicząc w pozycji podwieszonej budujemy siłę mięśni, kształtujemy koordynację nerwowo- mięśniową, pracujemy nad stabilnością ciała.
Ogromną zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest możliwość szerokiego wykorzystania ćwiczeń wielostawowych, czyli takich, w których podczas wykonywanych ruchów pracuje całe nasze ciało.
Twórcą tej metody jest amerykański komandos Randy Hetrick. Wpadł on na pomysł mobilnego urządzenia, które miało pomagać żołnierzom przebywającym w trudnych warunkach (prowizorycznych bazach wojskowych, łodziach podwodnych czy okrętach) w utrzymaniu dobrej formy. Urządzenie musiało być niewielkie, lekkie i dawać możliwość kompleksowego treningu całego ciała. Tak powstał TRX
Zobacz grafik