';

Azik TV

Azik TV

Azik szkoła instruktorów

Azik szkoła instruktorów

Reha sport studio – Strona w budowie

Reha sport studio – Strona w budowie

Aktywne 9 miesięcy

Recommend
  • Facebook
Share
Tagged in

AKTYWNE 9 MIESIĘCY

Autorski program ćwiczeń Katarzyny Sempolskiej (www.aktywne9miesiecy.pl) dla przyszłych mam, które aktywnie chcą przygotować się do porodu. Zajęcia z elementami Pilates, Body Ball, Jogi zakończone ćwiczeniami oddechowymi i relaksem. Proponowany trening jest bezpieczny gdyż został dostosowany do każdego trymestru ciąży. Przeznaczony jest dla już aktywnych mam, jaki i tych które dopiero chcą rozpocząć ćwiczenia.
Umiarkowana i zaprogramowana aktywność fizyczna w okresie ciąży przynosi udowodnione korzyści zarówno dla matki, dziecka jak i samego przebiegu porodu. Zmiany pod wpływem ćwiczeń fizycznych dotyczą głównie poprawy funkcjonowania układu krążenia i układu oddechowego. Kobieta dzięki temu lepiej toleruje wysiłek w ciąży i podczas samego porodu. Poprawa przemiany materii powoduje niższy przyrost masy ciała i co za tym idzie, rzadsze występowanie otyłości, rozstępów skóry i żylaków kończyn dolnych. U zdrowej kobiety w ciąży fizjologicznej nie ma przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń fizycznych o niskiej intensywności.
Przeciwwskazaniami do stosowania ćwiczeń fizycznych są :
  •  krwawienia w ciąży
  • nadciśnienie
  • cukrzyca
  • niedokrwistość ciężarnych dużego stopnia
  • zapalenie nerek w ciąży
  • infekcje

WAŻNE!!!
Mając na uwadze fakt, iż zajęcia z kobietami ciężarnymi zaliczane są do grupy zwiększonego ryzyka nieodzowne jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego o prawidłowym przebiegu ciąży. Ponieważ grupy są często bardzo zróżnicowane np. pod względem poziomu wydolności czy stanu zdrowia, trening rekreacyjny jest prowadzony w małych 8-12 osobowych grupach w kameralnej atmosferze , doskonale wyposażonej Sali B. DO ĆWICZEŃ NIEZBĘDNE JEST WYGODNE SPORTOWE OBUWIE !!
Zobacz grafik